Volkswagen Slovakia sa prihlásil k cieľu dosiahnuť uhlíkovú neutralitu

Bratislava, 15.04.2021

Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa ako súčasť celosvetového koncernu vydala na cestu k uhlíkovej neutralite. Koncom minulého roka dostal plug-in hybridný pohon v poradí už piaty SUV model a od tohto momentu disponujú alternatívnym, zeleným pohonom všetky SUV modely, ktoré sú kompletne vyrábané v bratislavskom závode. Spolu so znižovaním CO2 pri produktoch sa spoločnosť zameriava tiež na zmenšovanie uhlíkovej stopy priamo vo výrobe a logistike, ale možnosti hľadá aj v rámci firemnej mobility. Klimatické zmeny si totiž vyžadujú komplexné riešenia ruka v ruke vo všetkých oblastiach podnikania.

Volkswagen Slovakia hlásiac sa k Parížskej dohode a ako priamy účastník globálnych zmien smerujúcich k elektromobilite dokazuje svoju odbornú kompetenciu a prináša svoj významný podiel v oblasti znižovania CO2. Cieľ stať sa do roku 2050 spoločnosťou s neutrálnou uhlíkovou stopou zastrešuje stratégia Zero Impact Factory, v rámci ktorej sa už v uplynulých rokoch zrealizovalo mnoho úspešných opatrení. Neustálym zlepšovaním a zavádzaním inovačných technológií sa podniku darí pri výrobe vozidiel znižovať produkciu CO2 a byť na dobrej ceste k plneniu cieľov. Zásadnou je tiež snaha neustále zvyšovať podiel exportu vyrobených vozidiel po železnici, ktorý už dnes dosahuje viac ako 80 %. Významným podielom k znižovaniu CO2 prispievajú aj zamestnanci svojimi zlepšovacími návrhmi.

V súvislosti s klimatickými zmenami je nevyhnutná elektrifikácia modelov, s ktorou začal koncern Volkswagen v roku 2013 práve v Bratislave. Na Slovensku v tom čase odštartovala výroba prvého elektromobilu v koncerne Volkswagenu e-up! V súčasnosti sa produkuje všetkých päť SUV modelov (Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Audi Q7, Audi Q8), ktoré sa zhotovujú pre celý svet exkluzívne v Bratislave, aj s plug-in hybridným pohonom. To znamená, že ich je možné dobíjať z externého zdroja a pri prevádzke kombinujú výhody elektrického pohonu a spaľovacieho motora. V segmente malých mestských vozidiel sú od konca roka 2019 plne elektrifikované všetky tri modely – Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric a ŠKODA CITIGOe iV.

Pridaj komentár