AfB Slovakia s.r.o.

Vyradený IT hardvér pomáha ľuďom aj prírode

V našej firme pracujú bok po boku ľudia so zdravotným znevýhodnením aj bez neho, aby spolu poskytli našim klientom špičkové profesionálne služby a produkty v oblasti IT. Popri ekonomických záujmoch sa pritom sústredíme aj na šetrný prístup k životnému prostrediu.

O spoločnosti

AfB

AfB je najväčším neziskovým IT-podnikom v Európe, ktorý skĺbením dvoch najvýznamnejších rozmerov svojej činnosti, teda ekologickým prínosom a podporou zamestnanosti ľudí so zdravotným znevýhodnením prispieva k budovaniu ekologickejšej a udržateľnejšej spoločnosti v Európe. Vďaka 500 zamestnancom, polovice z nich so zdravotným znevýhodnením, z 20 pobočiek v piatich krajinách, sa nám len v roku 2020 podarilo spracovať 472 000 zariadení a 68% z nich dostať späť na trh.

„Som nesmierne hrdý na to, že môžem viesť podnik, kde ľudia a životné prostredie znamenajú viac ako krátkodobý ekonomický zisk. Teší ma úspech celého konceptu a verím, že sa naše hlavné myšlienky etablujú v spoločnosti.“

Paul Cvilak, zakladateľ AfB

Best Practice spol. AfB

Našou víziou je stať sa celosvetovo aktívnym sociálnym podnikom vo sfére repasovania IT. Stojíme si za udržateľné IT, zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením a šetrenie prírodných zdrojov.

Cieľ

Do roku 2025 vytvoriť 700 pracovných miest, z toho 300 pre zdravotne znevýhodnených, zvýšiť celkovú úsporu prírodných zdrojov na 600 000 megawatthodín energie, 300 000 ton nerastných surovín a 200 000 ton emisií.

Opis projektu

Pre nás nie sú ekológia a zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením len CSR témy, ale samotným zmyslom našej existencie. Veríme, že tieto oblasti sú piliermi, na ktorých musí stáť udržateľná spoločnosť budúcnosti. Znižovanie nerovností či už formou zamestnávania, ale aj podporou vzdelávacích a neziskových projektov zabezpečia zdravú spoločnosť a ochrana klímy a šetrenie zdrojov zas zdravšie životné prostredie pre všetkých.

Kontakt

Strojárenská 1C
Trnava, 917 02

info@afb-group.sk

www.afb-group.sk