Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Čerstvé hlavičky

Vieme to aj my v spoločnosti Kaufland, kde v rámci svojej stratégie spoločenskej zodpovednosti pomáhame viacerými dobrými skutkami.

O spoločnosti

Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Spoločnosť Kaufland je medzinárodná spoločnosť s dlhou históriou pôsobiaca v 8 krajinách v Európe. Svoju prvú predajňu na Slovensku Kaufland otvoril 25. novembra 2000 v Poprade a počas 20-ročného pôsobenia na trhu rozšíril svoju sieť na 70 predajní. Riadi sa mottom: „Kto sa prestane zlepšovať, prestane byť dobrý“  a je aj hrdou nositeľkou ocenenia TOP Employer, ktoré získala už po tretí raz. Svojim zamestnancom ponúka široké možnosti vzdelávania a benefitov. Spoločenská zodpovednosť a podpora trvalej udržateľnosti sú dôležitou súčasťou stratégie spoločnosti Kaufland. CSR chápe v širšom zmysle, nielen ako zmierňovanie priamych či nepriamych dôsledkov podnikania. Pod mottom „Rozhodujú činy“ sa angažuje v rôznych oblastiach, v ktorých pôsobí. Zavádza opatrenia na zníženie spotreby plastov, šetrí prírodné zdroje, rozširuje svoj sortiment zodpovedných produktov, dlhodobo podporuje domácich dodávateľov, podáva pomocnú ruku ľudom v núdzi a svojimi činmi motivuje k dobrým skutkom aj verejnosť.

„Medzi naše priority patrí ponuka kvalitných, zdravých a udržateľných produktov, ktoré prispievajú k trvalej udržateľnosti a férovému prístupu v celom hodnotovom reťazci – od pestovateľa surovín cez spracovateľa až po zákazníka.“

Paul Pauls, generálny riaditeľ spoločnosti

Best Practice: Čerstvé hlavičky

Konzumácia zeleniny a ovocia je u detí mimoriadne dôležitá, pretože má priamy a rozhodujúci vplyv na vývoj organizmu. Podľa výživových odborníkov zo Svetovej zdravotníckej organizácie by denne mali zjesť aspoň 200 g ovocia a 400 g zeleniny. V rámci projektu Čerstvé hlavičky chce Kaufland u detí podporiť zdravé stravovanie a zvýšiť konzumáciu ovocia a zeleniny.  Od roku 2019 majú všetky základné školy na Slovensku možnosť zapojiť sa do súťaže Čerstvé hlavičky, v rámci ktorej majú možnosť vyhrať raz týždenne ovocie a zeleninu počas celého školského roka pre žiakov svojej školy úplne zadarmo. V školskom roku 2019/2020 Kaufland podporil 62 škôl, ktorým venoval týždenne viac ako 4,5 tony čerstvého ovocia alebo zeleniny a v školskom roku 2020/2021 podporil 67 škôl s viac ako 5,5 tonami ovocia a zeleniny týždenne.

Zdravé stravovanie a vyvážená strava je u detí veľmi dôležitá kvôli ich správnemu rastu a zároveň pomáha aj pri predchádzaní obezite. Preto sa Kaufland spojil s organizáciou Skutočne zdravá škola, ktorá sa venuje komplexnému programu kvalitného a udržateľného stravovania a neformálneho vzdelávania o jedle a výžive. Vďaka jeho podpore, tak v rámci projektu Čerstvé hlavičky prinesú aj webináre pre pedagógov, personál jedální, žiakov a študentov a celoslovenský prieskum o vzťahu detí k zdravému životnému štýlu. Viac o projektoch spoločenskej zodpovednosti spoločnosti nájdete na: kaufland.sk/rozhoduju-ciny

Miesto projektu

Lucia Vargová, lucia.vargova@kaufland.sk
Trnavská cesta 41/A
Bratislava, 831 04